Фітнес-парк на озері Лебедине
Проект: Фітнес-парк на озері Лебедине
Статус : будівництво
Команда : Дарія Богурська, Цой Олена, Вапнічний Дмитро ,Клименко Станіслав,
ГАП Панова Г.В., ГІП Сумін О.Ю.
Відео : Косухін К.О.


Унікальність об'єкту полягає в його інклюзивності. В нашому місті мало створених умов для людей з особливим потребами. А таким людям особливо потрібне спілкування з навколишнім світом та оточуючими людьми. Тому було створено цей парк як заклик до того що людям та дітям з інвалідністю потрібно почувати себе комфортно серед інших людей. Цим проектом передбачені спеціальні вбиральні, дитячі інклюзивні майданчики для більшої соціалізації дітей - де б могли гратися діти у візках із рештою дітей не відчуваючи дискомфорту. Створені дуже великі майданчики для інклюзивного фітнесу, а також два універсальних спортивних поля, де можуть тренуватися звичайні люди і люди з особливими потребами. Весь парк створений без сходів, лише пандуси, які забезпечують безперешкодне пересування інвалідних візків та велосипедів. Окремо створена доріжка для велосипедистів, якою можна об'їхати весь парк, виїзджаючи

на водну поверхню або заїзджаючи в густі очерети під величезними кронами тополів, які природньо там давно ростуть.

Через великий перепад рельєфу об'єкту (в деяких місцях доходить до 8 метрів) та відсутність великих просторів деякі доріжки з'єднуються між собою по поверхні води. Це бетонні потнони на яких влаштовані пішохідні та велодоріжки, з розділенням потоків людей. Рельєф та природні умови диктували проектні рішення цього парку. Так як місце розташування об'єкту це Харківський масив, міста Київ і на створення цього озера вплинув антропогенний чинник. Місце озера - це кар'єр з якого намивали пісок для створення житлового масиву навколо. З часом він заповнився водою і утворилося озеро з крутими берегами. Тому основна обхідна доріжка проходить в 50% по воді - на бетонних понтонах або свайних конструкціях, в місцях заболочення. Увесь рельєф та флора максимально збережено. Під рельєф підпорядкували пандуси та всі доріжки. Створено спеціальну зоозону для годування качок та лебедів які живуть на озері. Болотисту частину теж лишаємо, очищаючи її від сміття і доповнення водними декоративними рослинами.

На території парку існує автопарковка. Так як є величезна проблема з паркомісцями в цьому районі міста ми залишаємо іі там і пропонуємо її більш озеленити та побудувати з усіма будівельними нормами - відведення дощових вод та машинних мастил в каналізацію. Полив зелених насаджень парку відбуватиметься з озера, таким чином ми використовуватимемо дощову воду для поливу.

Вся рослинність парку проаналізована - деякі дерева потребують санітарної вирубки але восновному це чистка від молодняку. Тому озеленення парку - це доповнення існуючої флори декоративними хвойними та листяними породами. А також берегову лінію доповнюємо декоративно квітучими водяними рослинами. Збережено великий пісчаний підхід до води з великою кількістю дерев.

В парку існує велика зона для вигулу та тренування собак, з певним устаткуванням та покриттям. Також є зона з міні скейт-парком, ворк-аутом та майданчиком для зимового фітнесу чи влаштуванню усіляких масових заходів.

Іншим проектом передбачено встановлення фонтану в нашому парку зі світловим шоу, тому виникла потреба створення плавучого острову-лекторію для споглядання за фонтаном та проведенням різноманітних лекцій, зборів та виступів.

За проханням місцевих жителів створені зона для барбекю з пісчаним покриттям та спеціальним місцем для розведення багаття.

Доріжки, які проходять по понтонах влаштовані майданчики для відпочинку та цілі зони де можна помилуватися водною поверхнею та порибалити.

Центральний вхід в парк з автопарковки - продиктований парком поруч, щоб киянам було комфортно гуляти зеленими зонами міста не виходячи з них. Це величезний бетонний пандус, який спускається до доріжок на воді. В середині ця бетонна конструкція озеленена високими деревами - ніби каже нам що бетонне місто та зелена рослинність можуть існувати і перевага на боці флори.

З одного боку парку знаходиться проспект Бажана, який хочеться відділити від нашої зеленої оази. Тому створено зелену смугу з переважанням хвойних порід дерев. Від цієї смуги до озера спускається дерев'яний настил у вигляді величезних сходів для комфортного відпочинку відвідувачів.

Вся територія парку створена з урахуванням бажань місцевих жителів, з бережним відношенням до навколишнього середовища - максимально збережені природні умови на яких нам довелося проектувати та врахування усієї інфраструктури та потреб міста.